Kapsulkarki_twarde - Maszyny, linie procesowe i pakujące

logotyp iisp
INNOVATIVE INDUSTRIAL SOLUTIONS POLAND
Przejdź do treści
Maszyny oraz kompletne linie
procesowe i pakujące
______________________________
-


KAPSUŁKARKI (TWARDE)


Największą korzyścią w przypadku automatycznych kapsułkarek VANTIX jest fakt, że ilość leku, którym napełniana jest kapsułka jest podawana z absolutną precyzją. Wszystkie modele automatycznych kapsułkarek VANTIX sprasowują proszek. Jest on poddawany zagęszczeniu w 5 etapach, zanim zostanie wprowadzony do kapsułki. Kapsułki przy pomocy opcjonalnego urządzenia mogą też być napełniane peletkami, mikrotabletkami, miękkimi kapsułkami lub kombinacjami tychże. Ponadto przez zastosowanie przeciwwskaźnika i metody krzywki napędowej zmniejszono hałas i wibracje oraz osiągnięto bardzo dużą trwałość.
Z kolei przez wzmocnienie funkcji odprowadzania pyłów zapobieżono ich rozpraszaniu wewnątrz maszyny.

Nowy design
Zaprojektowany korpus ma kształt okrągły, co umożliwia zwiększenie widzialności. Pole widoczności wewnątrz maszyny również wzrosło. Dodano oświetlenie.

System HMI
Wszystkie kapsułkarki Vantix sterowane są za pomocą panelu operacyjnego z zamontowanym 15 calowym ekranem dotykowym.

Pobieranie próbek
Nowozaprojektowane kompaktowe urządzenie do weryfikowania wagi kapsułki pracuje w trybie zadanego czasu i ilości kapsułek. Sterowane jest z panelu dotykowego. Sprawdza wagę kapsułek i indywidualne odchylenia, punkty średnie, a wszystko w czasie rzeczywistym. Prędkość do 40 obrotów/min.

Dozowanie proszku i ubijanie
Możliwe jest przesuwanie leja zasypowego proszku w sposób automatyczny w górę i w dół za pośrednictwem ekranu dotykowego. Operator może zatrzymać przesuw w dowolnym położeniu. Dodatkowo zastosowana w nim jest metoda wielopoziomowej kompresji, kompresja napełnianego proszku może odbywać się w pięciu etapach przed wprowadzeniem go do kapsułki. Dzięki temu możliwa jest dokładna kontrola ciężaru leku w kapsułce. Wzmocniona funkcja odprowadzania pyłów w części ubijającej minimalizuje prawdopodobieństwo rozproszenia pyłów we wnętrzu maszyny.

Odrzut wadliwych kapsułek
Wzmocniliśmy funkcję dokładnego wyładunku, oddzielania i odrębnego magazynowania kapsułek z zakrywką i korpusem, które nie zostały oddzielone mimo ruchu góra – dół trzpienia wyrzutnika i bloku powietrznego.

Orientacja i separacja kapsułek
Ta funkcja maszyny została zaprojektowana w taki sposób, aby łatwy był demontaż i montaż części formatowych. Możecie Państwo w łatwy sposób wizualnie sprawdzić pozostałe kapsułki. Zespół orientacji i separacji kapsułek jest także zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić łatwy odbiór. Jeśli występuje jakikolwiek problem w dostarczeniu kapsułek do podajnika, jak np. utknięcie kapsułek, ich zablokowanie itd., zespół orientacji i separacji jest zaprojektowany aby rozwiązać problem w sposób automatyczny.

Stół obrotowy z mechanicznym systemem krzywki napędowej
Przez zastosowanie przeciwwskaźnika i metody krzywki napędowej możliwe jest znaczne zmniejszenie hałasu i wibracji oraz osiągnięcie doskonałej odporności na zużycie. Dzięki ruchowi obrotowemu zapewnionemu przy pomocy wału krzywkowego, kapsułki przenoszone są dalej, umożliwiając wykonanie kolejnych funkcji.

Urządzenie do peletek i tabletek
Urządzenie ma zdolność regulacji grubości bloków peletek, tak aby możliwe było dokładne zmierzenie ciężaru leku, który jest wprowadzany do kapsułki. Ponadto, ponieważ jest ono zaprojektowane jako prosta konstrukcja dla łatwego demontażu i montażu bloków peletek, umożliwia ono także znaczne skrócenie czasu nastawy.

Sterowanie prędkością silnika do podawania proszku
W zależności od prędkości dysku oraz właściwości proszku, dostarczanie proszku będzie regulowane poprzez prędkość silnika, co będzie również miało wpływ na zmniejszenie odchyleń wagi.

Zwiększona wydajność napełniania w przewodzie proszkowym
Dzięki zmniejszeniu szczeliny przy tarczy dozującej oraz przedłużeniu długości przewodu proszkowego, zwiększa się równocześnie wydajność napełniania, znacząco polepszając stopień odprowadzania rozproszonego proszku. Dzięki temu poprawiona zostaje sprawność napełniania oraz zminimalizowana jest utrata proszku w maszynie w trakcie obrotów tarczy dozującej.

Zminimalizowane różnice wagi w zgarniaczu proszku
Urządzenie zaprojektowane jest by zmniejszyć różnice w ciężarze rzeczywiście dozowanego do kapsułek proszku, poprzez zablokowanie utraty proszku przez szczelinę, ponieważ zgarniacz jest całkowicie uszczelniony przez tarczę dozującą.

Zamykanie kapsułek, opróżnianie, mycie
Wzmocniono funkcję odprowadzania pyłu w zespołach dozowania do kapsułek, wyładunku kapsułek oraz części czyszczącej, aby zminimalizować rozproszenie pyłu w maszynie.

Zastosowanie pompy próżniowej o niskim ciśnieniu
Zastosowanie pompy próżniowej o niskim ciśnieniu zostało przewidziane projektem, który zakładał uzyskanie relatywnie niskiego zużycia powietrza, zapewniając niezawodność poziomu próżni przy niskim i zmiennym ciśnieniu przewyższającym 4 bar. Łatwa w utrzymaniu, czyszczeniu i przy wymianie filtra.
VANTIX F50
Maksymalna wydajność w kapsułkach/h50 400
Wymiary [mm]głębokość1 600
szerokość1 100
wysokość1 800
wysokość
z zasobnikiem
2 040
Napięcie
220/380/400/415/440 V
50/60 Hz
3 fazy
VANTIX F125
Maksymalna wydajność w kapsułkach/h126 000
Wymiary [mm]głębokość1 840
szerokość1 150
wysokość1 860
wysokość
z zasobnikiem
2 100
Napięcie
220/380/400/415/440 V
50/60 Hz
3 fazy
VANTIX F180
Maksymalna wydajność w kapsułkach/h184 800
Wymiary [mm]głębokość2 180
szerokość1 350
wysokość1 860
wysokość
z zasobnikiem
2 100
Napięcie
220/380/400/415/440 V
50/60 Hz
3 fazy
pobierz ulotkę >>
-
Wróć do spisu treści