Machinery - Maszyny, linie procesowe i pakujące

INNOVATIVE INDUSTRIAL SOLUTIONS POLAND
Przejdź do treści

Menu główne:

MASZYNY oraz KOMPLETNE LINIE
PROCESOWE I PAKUJĄCE
______________________________
-

GRANULATORY


 
Od laboratoryjnych granulatorów SM5C po duże M200 zaprojektowane by spełniać wymogi GMP w różnych krajach. Zbiornik wykonany jest ze stali nierdzewnej 316L. Wnętrze granulatora jest wypolerowane, umożliwiając mieszanie, zgarnianie, mikrogranulowanie i granulowanie w krótkim czasie, znacząco wpływając na jego produktywność.
Proces granulacji trwa od 2 do 15 minut.
 
Wszystkie funkcje granulatora dostępne są z ekranu dotykowego PLC.
 
Nowa technologia SEJONG Pharmatech Co Ltd pozwala na zastosowanie automatycznego wewnętrznego mycia po zakończeniu zadania lub na uruchomienie systemu CIP.
 • Automatyczny CIP: zastosowanie zimnej, ciepłej, oczyszczonej wody oraz detergentów
 • Podwójny płaszcz
 • System załadunku proszku
 • System automatycznego natrysku lepiszczem dostosowany do pompy perystaltycznej, pistoletu natryskowego, pompy membranowej
 • System unoszenia mieszadła z wirnikiem
 • Osadzenie maszyn na gumowych amortyzatorach
 • PLC – system sterowania i nadzoru
 • Technologia czyszczenia powietrza
SM5C
 • Wymienne zbiorniki
 • Pojemność: 1, 3 i 5 L
 • Łatwe w obsłudze
pobierz tabelę >>
M200
 • Certyfikat ochrony mechanicznej ATEX
 • Automatyczna pokrywa zbiornika
 • Pełny wyładunek wymieszanego materiału
pobierz tabelę >>
-

KAPSUŁKARKI


Największą korzyścią w przypadku automatycznych kapsułkarek VANTIX jest fakt, że ilość leku, którym napełniana jest kapsułka jest podawana z absolutną precyzją. Wszystkie modele automatycznych kapsułkarek VANTIX sprasowują proszek. Jest on poddawany zagęszczeniu w 5 etapach, zanim zostanie wprowadzony do kapsułki. Kapsułki przy pomocy opcjonalnego urządzenia mogą też być napełniane peletkami, mikrotabletkami, miękkimi kapsułkami lub kombinacjami tychże. Ponadto przez zastosowanie przeciwwskaźnika i metody krzywki napędowej zmniejszono hałas i wibracje oraz osiągnięto bardzo dużą trwałość.
Z kolei przez wzmocnienie funkcji odprowadzania pyłów zapobieżono ich rozpraszaniu wewnątrz maszyny.

Nowy design
Zaprojektowany korpus ma kształt okrągły, co umożliwia zwiększenie widzialności. Pole widoczności wewnątrz maszyny również wzrosło. Dodano oświetlenie.

System HMI
Wszystkie kapsułkarki Vantix sterowane są za pomocą panelu operacyjnego z zamontowanym 15 calowym ekranem dotykowym.

Pobieranie próbek
Nowozaprojektowane kompaktowe urządzenie do weryfikowania wagi kapsułki pracuje w trybie zadanego czasu i ilości kapsułek. Sterowane jest z panelu dotykowego. Sprawdza wagę kapsułek i indywidualne odchylenia, punkty średnie, a wszystko w czasie rzeczywistym. Prędkość do 40 obrotów/min.

Dozowanie proszku i ubijanie
Możliwe jest przesuwanie leja zasypowego proszku w sposób automatyczny w górę i w dół za pośrednictwem ekranu dotykowego. Operator może zatrzymać przesuw w dowolnym położeniu. Dodatkowo zastosowana w nim jest metoda wielopoziomowej kompresji, kompresja napełnianego proszku może odbywać się w pięciu etapach przed wprowadzeniem go do kapsułki. Dzięki temu możliwa jest dokładna kontrola ciężaru leku w kapsułce. Wzmocniona funkcja odprowadzania pyłów w części ubijającej minimalizuje prawdopodobieństwo rozproszenia pyłów we wnętrzu maszyny.

Odrzut wadliwych kapsułek
Wzmocniliśmy funkcję dokładnego wyładunku, oddzielania i odrębnego magazynowania kapsułek z zakrywką i korpusem, które nie zostały oddzielone mimo ruchu góra – dół trzpienia wyrzutnika i bloku powietrznego.

Orientacja i separacja kapsułek
Ta funkcja maszyny została zaprojektowana w taki sposób, aby łatwy był demontaż i montaż części formatowych. Możecie Państwo w łatwy sposób wizualnie sprawdzić pozostałe kapsułki. Zespół orientacji i separacji kapsułek jest także zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić łatwy odbiór. Jeśli występuje jakikolwiek problem w dostarczeniu kapsułek do podajnika, jak np. utknięcie kapsułek, ich zablokowanie itd., zespół orientacji i separacji jest zaprojektowany aby rozwiązać problem w sposób automatyczny.

Stół obrotowy z mechanicznym systemem krzywki napędowej
Przez zastosowanie przeciwwskaźnika i metody krzywki napędowej możliwe jest znaczne zmniejszenie hałasu i wibracji oraz osiągnięcie doskonałej odporności na zużycie. Dzięki ruchowi obrotowemu zapewnionemu przy pomocy wału krzywkowego, kapsułki przenoszone są dalej, umożliwiając wykonanie kolejnych funkcji.

Urządzenie do peletek i tabletek
Urządzenie ma zdolność regulacji grubości bloków peletek, tak aby możliwe było dokładne zmierzenie ciężaru leku, który jest wprowadzany do kapsułki. Ponadto, ponieważ jest ono zaprojektowane jako prosta konstrukcja dla łatwego demontażu i montażu bloków peletek, umożliwia ono także znaczne skrócenie czasu nastawy.

Sterowanie prędkością silnika do podawania proszku
W zależności od prędkości dysku oraz właściwości proszku, dostarczanie proszku będzie regulowane poprzez prędkość silnika, co będzie również miało wpływ na zmniejszenie odchyleń wagi.

Zwiększona wydajność napełniania w przewodzie proszkowym
Dzięki zmniejszeniu szczeliny przy tarczy dozującej oraz przedłużeniu długości przewodu proszkowego, zwiększa się równocześnie wydajność napełniania, znacząco polepszając stopień odprowadzania rozproszonego proszku. Dzięki temu poprawiona zostaje sprawność napełniania oraz zminimalizowana jest utrata proszku w maszynie w trakcie obrotów tarczy dozującej.

Zminimalizowane różnice wagi w zgarniaczu proszku
Urządzenie zaprojektowane jest by zmniejszyć różnice w ciężarze rzeczywiście dozowanego do kapsułek proszku, poprzez zablokowanie utraty proszku przez szczelinę, ponieważ zgarniacz jest całkowicie uszczelniony przez tarczę dozującą.

Zamykanie kapsułek, opróżnianie, mycie
Wzmocniono funkcję odprowadzania pyłu w zespołach dozowania do kapsułek, wyładunku kapsułek oraz części czyszczącej, aby zminimalizować rozproszenie pyłu w maszynie.

Zastosowanie pompy próżniowej o niskim ciśnieniu
Zastosowanie pompy próżniowej o niskim ciśnieniu zostało przewidziane projektem, który zakładał uzyskanie relatywnie niskiego zużycia powietrza, zapewniając niezawodność poziomu próżni przy niskim i zmiennym ciśnieniu przewyższającym 4 bar. Łatwa w utrzymaniu, czyszczeniu i przy wymianie filtra.
VANTIX F50
Maksymalna wydajność w kapsułkach/h50 400
Wymiary [mm]głębokość1 600
szerokość1 100
wysokość1 800
wysokość
z zasobnikiem
2 040
Napięcie
220/380/400/415/440 V
50/60 Hz
3 fazy
VANTIX F125
Maksymalna wydajność w kapsułkach/h126 000
Wymiary [mm]głębokość1 840
szerokość1 150
wysokość1 860
wysokość
z zasobnikiem
2 100
Napięcie
220/380/400/415/440 V
50/60 Hz
3 fazy
VANTIX F180
Maksymalna wydajność w kapsułkach/h184 800
Wymiary [mm]głębokość2 180
szerokość1 350
wysokość1 860
wysokość
z zasobnikiem
2 100
Napięcie
220/380/400/415/440 V
50/60 Hz
3 fazy
pobierz ulotkę >>
-

KARTONIARKI POZIOME


Kartoniarki pracujące w ruchu przerywanym i ciągłym, do pakowania produktów farmaceutycznych, kosmetycznych, spożywczych: butelek, torebek, blistrów, tubek, mrożonek, itd.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, CARIBA prezentuje linię modeli C kartoniarek, zbudowanych balkonowo, tzn. oddzielając przestrzeń napędową od przestrzeni pakowania. Zapobiega to wypadkom oraz spełnia wymogi higieny.

CARIBA C222


Kartoniarka pozioma skonstruowana na ramie wspornikowej i dostosowana do pakowania w małe i średniej wielkości kartoniki. C222 może być wyposażona w automatyczne systemy zasilania wieloma rodzajami produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów CARIBA prezentuje linię modeli C kartoniarek, zbudowanych balkonowo, tzn. oddzielając przestrzeń napędową od przestrzeni pakowania. Zapobiega to wypadkom oraz spełnia wymogi higieny.
 
Kartoniarka C222 pracuje w ruchu przerywanym a wszelkie jej funkcje są pochodną ruchów mechanicznych sprzężonych ze sterowaniem synchronizacji elektrycznej.
 
C222 jest przystosowana do zasilania przed-sklejonych kartoników farmaceutykami, kosmetykami, wyrobami spożywczymi, itd. Kartoniki mogą być zamykane klapkami wciskowymi, klapkami klejonymi na gorąco, oboma opcjami jednocześnie.
Maszyna może być wyposażona w:
 • drukarkę atramentową lub jednostkę wybijającą,
 • zasobnik na dużą ilość kartoników,
 • falcerkę lub jednostkę do wkładania wcześniej złożonych ulotek,
 • czytniki kodów kreskowych,
 • odrzut źle złożonych kartoników,
 • automatyczną jednostkę podającą dostosowaną do produktu (tubki, blistry, torebki, itd.).
pobierz ulotkę >>
Dane techniczne C222
Mechaniczna prędkość (kartoników/min)
100/110
Instalacje elektryczne
230 / 400 V - 50 Hz
Moc przy zamknięciach hot-melt
kW 8
Moc przy zamknięciach na wcisk
kW 3
Zużycie powietrza
max 200NL/min
Czas zmiany formatu
15 min
Waga1 450 kg

CARIBA C225


Kartoniarka pozioma C225 skonstruowana na ramie wspornikowej i dostosowana do pakowania w średniej i dużej wielkości kartoniki. C225 może być wyposażona w automatyczne systemy zasilania wieloma rodzajami produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów CARIBA prezentuje linię modeli C kartoniarek, zbudowanych balkonowo, tzn. oddzielając przestrzeń napędową od przestrzeni pakowania. Zapobiega to wypadkom oraz spełnia wymogi higieny.

Kartoniarka C225 pracuje w ruchu przerywanym a wszelkie jej funkcje są pochodną ruchów mechanicznych sprzężonych ze sterowaniem synchronizacji elektrycznej.

C225 jest przystosowana do zasilania przed-sklejonych kartoników farmaceutykami, kosmetykami, wyrobami spożywczymi, itd. Kartoniki mogą być zamykane klapkami wciskowymi, klapkami klejonymi na gorąco, oboma opcjami jednocześnie.
pobierz ulotkę >>
Dane techniczne C225
Mechaniczna prędkość (szt./min)
60
Instalacje elektryczne
230 / 400 V - 50 Hz
Moc przy zamknięciach hot-melt
kW 8
Moc przy zamknięciach na wcisk
kW 3
Zużycie powietrza
6NL/cykl
Czas zmiany formatu
20 min
Waga1 900 kg

CARIBA C300


Kartoniarka C300 pracująca w ruchu ciągłym zaprojektowana jest by pakować farmaceutyki i kosmetyki w małe i średnie formaty kartoników, z mechaniczną prędkością powyżej 200 szt. na minutę.  Kartoniarka C300 może być wyposażona w automatyczne systemy zasilania.

Zbudowana jest balkonowo, oddzielając przestrzeń napędową od przestrzeni pakowania umożliwiając tym samym całkowity dostęp do mycia, konserwacji i inspekcji.

Przekazywanie mechanicznego ruchu odbywa się za pomocą plastikowych pasów znacząco redukując poziom hałasu. Wszelkie funkcje są pochodną ruchów mechanicznych sprzężonych ze sterowaniem synchronizacji elektrycznej.

C300 jest przystosowana do zasilania przed-sklejonych kartoników farmaceutykami, kosmetykami, wyrobami spożywczymi, itd. Kartoniki mogą być zamykane klapkami wciskowymi (naprzemiennie, samolotowo), klapkami klejonymi na gorąco, piątym panelem.

pobierz ulotkę >>
Dane techniczne C300
Mechaniczna prędkość (szt./min)
200 / 220
Instalacje elektryczne
230 / 400 V - 50 Hz
Moc przy zamknięciach hot-melt
kW 9
Moc przy zamknięciach na wcisk
kW 4
Zużycie powietrza
max 20NL/min
Czas zmiany formatu
15 min
Waga2 800 kg
-

KARTONIARKI PIONOWE


Kartoniarki pracujące w ruchu przerywanym, do pakowania produktów farmaceutycznych, kosmetycznych, spożywczych: torebek, saszetek, flow-packów, butelek, mrożonek, etc.

CARIBA AV30


Kartoniarka pionowa pracująca w ruchu przerywanym, wyjątkowo kompaktowa, o dużej elastyczności, z łatwymi i szybkimi operacjami zmiany ofrmatu z usuwalnymi uchwytami kartoników, bez potrzeby używania narzędzi. Produkty mogą być zasilane ręcznie od przodu maszyny.
Opcjonalnie można zastosować automatyczne systemy zasilania.

CARIBA AV30 oferuje 4 standardowe modele różniące się między sobą wielkościami formatów czy wielkości miejsca do zasilania.

AV30 dostosowana jest do pakowania kosmetyków, farmaceutyków, ciastek, mrożonek, części zamiennych, itd.

Kartoniarka AV30 posiada napędy mechaniczne o regulowanej prędkości, połączone ze  sterowaniem synchronizacji elektrycznej.
pobierz ulotkę >>
Kartoniki przed-sklejone mogą zamykać się
 • na wcisk,
 • na klej - hot melt,
 • obie opcje.


Wyposażenie dodatkowe:
 • Jednostka cechująca atramentem lub wyciskiem;
 • Jednostka do złożonych ulotek
 • Rama na kołach
 • Automatyczne podawanie uzależnione od produktu (tubki, torebki, słoiki, itd.)
Dane techniczneAV30/124
AV30/131
AV30/132
AV30/136
Prędkość mechaniczna (pud/min)
60
Ilość stacji14181626
Instalacja elektryczna230 / 400 V - 50 Hz
Zasilanie dla hot melt (kW)
11,51,52
Zasilanie dla wcisków (kW)
6777
Konsumpcja powietrza (NL/cykl)
4
Czas zmiany formatu (min)
15202025
Waga (kg)7008009001 200

CARIBA C230


Kartoniarka pionowa o ruchu przerywanym przystosowana do pakowania produktów kosmetycznych i farmaceutycznych w standardowe przed-sklejane kartoniki, z regulowaną zmianą formatów, produkty mogą być pakowana manualnie, opcjonalnie automatyczne systemy zasilania mogą zostać zainstalowane.

Kartoniarka pionowa C230 jest zaprojaktowana by zapewnić użytkownikowi niezawodność i elastyczność wraz z łatwością obsługi oraz bardzo szybką zmianą formatów.
Klejone kartoniki mogą mieć:
 • zamknięcia na wcisk,
 • zamknięcia na klej hot melt,
 • obie powyższe wersje.

Wyposażenie dodatkowe:
 • jednostka cechująca atramentem lub wyciskiem,
 • jednostka zasilania w składane etykiety lub wyposażona w falcarkę,
 • czytnik kodu kreskowego,
 • automatyczne podawanie uzależnione od produktu (saszetki, butelki, słoiki, itd.).

pobierz ulotkę >>
Dane techniczne C230
Mechaniczna prędkość (szt./min)
80 / 90
Instalacje elektryczne
230 / 240 V - 50 Hz
Moc przy zamknięciach hot-melt
kW 7
Moc przy zamknięciach na wcisk
kW 1,5
Zużycie powietrza
70NL/min
Czas zmiany formatu
10 min
Waga1 200 kg
-

KARTONIARKI ZBIORCZE


Automatyczne i półautomatyczne kartoniarki zbiorcze, do sztosowania i pakowania kartoników lub pakietów. Idealne rozwiązanie dla produktów przemysłu farmacetycznego, kosmetycznego i spożywczego.

CARIBA C700


Automatyczna kartoniarka zbiorcza C700 jest sterowana napędem serwo. Konstrukcja balkonowa głównej ramy pozwala na łatwy dostęp do czyszczenia, konserwacji i interwencji operatora w przypadku takiej potrzeby. Zadaniem kartoniarki zbiorczej C700 jest odbieranie i pakowanie pudełek, saszetek, torebek, flow packów w amerykańskie kartony zbiorcze (RSC). Produkty przychodzące transporterem są ustawiane od spodu do góry w pożądanej konfiguracji i układzie. Każdy karton RSC jest pobierany z zasobnika za pomocą systemu pozytywnych podwójnych wysięgników z kubełkami ssącymi, umożliwiając uszeregowane skuteczne otwarcie. Karton jest układany z przodu miejsca zebranych już i ustawionych produktów. Kartoniki wsuwane są w rozłożony karton zbiorczy.

Po kontrolowanym zapełnieniu, wewnętrzne i zewnętrzne klapy są zamykane albo klejem hot-melt albo taśmą samoprzylepną. C-700 może zostać podłączona w linii z kartoniarkami, kartoniarkami formująco zamykającymi i każdą maszyną Cariba.
pobierz ulotkę >>
Dane techniczne C700
Mechaniczna prędkość (szt./min)
15
Instalacje elektryczne
230 / 400 V - 50 Hz
plus 24 V
Zasilanie dla zamknięcia taśmą
4 kW
Zasilanie dla zamknięcia klejem
8 kW
Zużycie powietrza
15/150NL/cykl
Czas zmiany formatu
15-20 min
Waga1 550 kg

HPX62


Półautomatyczna kartoniarka zbiorcza do zbierania i sztosowania kartoników lub układania flow-packów i zasilania nimi kartoniarek zbiorczych, tzw American Cases (Regular Slotted Case), dostosowana do niskich i średnich serii. Operator podaje kartony zbiorcze. Kartoniarka zbiorcza HPX62 może być ustawiona w linię z kartoniarkami CARIBA.

Kartoniarka HPX62 przystosowana jest do zasilania kartonikami, flow-packami, torebkami, itd. Pół-automatyczny cykl z operacjami mechaniczno-pneumatycznymi sterowanymi elektryczną synchronizacją. Produkty wychodzące na taśmie podającej są sztosowane w porządaną ilość warstw. Karton zbiorczy podawany jest do zasobnika przez operatora. Podawanie kartonu odbywa się automatycznie, tak jak wydawanie spakowanego kartonu zbiorczego na transporter odprowadzający.

pobierz ulotkę >>
Dane techniczne HPX62
Mechaniczna prędkość (szt./min)
15
Instalacje elektryczne
230 / 400 V - 50 Hz
Zasilanie dla zamknięcia taśmą
1,5 kW
Zużycie powietrza
22NL/min
Czas zmiany formatu
5-10 min
Waga560 kg
-

KARTONIARKI FORMUJĄCO ZAMYKAJĄCE


Maszyny do formowania i zamykania tacek kartonowych z uchylnym wieczkiem, które mogą być zintegrowane w kompletną linię pakującą dla takich produktów jak: mrożonki, produkty zapakowane na maszynach poziomych typu flow-pack, makarony, produkty stałe, przemysłowe, części zamienne, piramidki herbaciane itp.

CARIBA C400


Automatyczna kartoniarka do formowania dwuczęściowych opakowań (z lub bez pokrywki). Może funkjowować pojedynczo lub w zestawie z maszyną zamykającą.

Kartoniarka C400 może stawiać kartoniki i pudełka z zamknięciami z płaskiego wykrojonego kartonu. Pudełka mogą być zamykane klejem lub na wcisk.

C400 jest przystosowana do pakowania takich produktów jak ciasteczka, herbaty w piramidkach, lody, części zamienne, małe metalowe części, tekstylia, etc. Może być ustawiona w linii z jednostkami dozowania i zasilania oraz maszyną zamykającą pudełko.
pobierz ulotkę >>
Dane techniczne C400
Mechaniczna prędkość (szt./min)
60
Instalacja elektryczne
230 / 400 V - 50 Hz
Zasilanie dla zamknięcia klejem
7 kW
Zasilanie dla zamknięcia na wcisk
1,5 kW
Zużycie powietrza
4NL/cykl
Czas zmiany formatu
5-10 min
Waga920 kg

CARIBA C404


Podwójna automatyczna kartoniarka do formowania dwuczęściowych opakowań (z pokrywką lub bez). Może funkjowować pojedynczo lub w zestawie z maszyną zamykającą.

Kartoniarka C404 może stawiać kartoniki i pudełka z zamknięciami z 2 płaskich wykrojonych kartonów jednocześnie. Pudełka mogą być zamykane klejem lub na wcisk.

C404 jest przystosowana do pakowania takich produktów jak ciasteczka, herbaty w piramidkach, lody, części zamienne, małe metalowe części, tekstylia, etc. Może być ustawiona w linii z jednostkami dozowania i zasilania oraz maszyną zamykającą pudełka.
Dane techniczne C404
Mechaniczna prędkość (szt./min)
100
Instalacja elektryczne
230 / 400 V - 50 Hz
Zasilanie dla zamknięcia klejem
7 kW
Zasilanie dla zamknięcia na wcisk
1,5 kW
Zużycie powietrza
8NL/cykl
Czas zmiany formatu
5-10 min
Waga1 800 kg

CARIBA C605


Automatyczna kartoniarka zamykająca C605, do zamykania klejem hot-melt lub na wcisk znajdzie swoje zastosowanie do produktów spożywczych, lodów, części zamiennych, piramidek herbacianych, etc. Może być ustawiona w linii z kartoniarką formującą kartoniki i stacjami dozowania.
Dane techniczne C605
Mechaniczna prędkość (szt./min)
80
Instalacje elektryczne
230 / 400 V - 50 Hz
Zasilanie dla zamknięcia
4 kW
Zużycie powietrza
3NL/cykl
Czas zmiany formatu
5 min
Waga650 kg
-
ADRES:
Innovative Industrial Solutions Poland
Tadeusza Boya-Żeleńskiego 4/19
00-621 Warszawa (Polska)
DZWOŃ
+48 607 451 793
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego